فاکتورهای انتخاب ورق پلکسی گلاس

ساخت وبلاگ

ورق های پلکسی به دلیل استحکام زیاد و قابل استفاده به روش های مختلف محبوب شده اند. با این حال، انتخاب ورق پلکسی گلاس مناسب می تواند چالش برانگیز باشد زیرا امروزه امکانات زیادی در بازار وجود دارد.

در این مقاله عواملی که باید در هنگام انتخاب ورق های پلکسی گلاس در نظر گرفته شود، مورد بحث قرار خواهد گرفت. این جنبه ها شامل ضخامت، عبور نور، مقایسه کیفیت و تست های حرارتی  می باشد.

 

انواع ورق های پلکسی گلاس

ورق پلکسی PlexiGlass یک هموپلیمر ترموپلاستیک شفاف است که بیشتر با نام تجاری پلکسی گلاس شناخته می‌شود. این ماده از آنجا که برای استفاده به عنوان یک جایگزینی مقاوم در برابر ضربه به نسبت شیشه، مشابه پلی کربنات است.

خصوصاً در مواردی که به مقاومت بالای ضربه نیازی نیست، مناسب است.  پلکسی گلاس اولین بار در سال 1928 تولید شد و پنج سال بعد توسط شرکت Rohm و Haas به صورت انبوه به بازار عرضه شد.

پلکسی با نام های مختلف مانند: ورق اکریلیک، شیشه اکریلیک، طلق پلکسی یا به طور علمی‌تر، پلی متیل متاکریلات نیز شناخته می شود. این محصول یک ترموپلاستیک شفاف بر پایه نفت است که معمولاً به صورت ورقه‌ای تولید می‌شود. انواع آن در زیر بیان شده است:

  1. ورق پلکسی گلاس ترانسپارنت

2.ورق پلکسی گلاس رنگی

3.ورق پلکسی گلاس شفاف

4.ورق پلکسی آکریلیک – PMMA

5.ورق ABS-PMMA

6.ورق LGP

 

ضخامت

 یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب ورق های پلکسی گلاس باید در نظر گرفت ضخامت ورق است. از آنجایی که ضخامت ورق بر استحکام و طول عمر آن تأثیر می گذارد، تعیین ضخامت دقیق مورد نیاز برای برآوردن نیازهای شما مهم است. یک میکرومتر یا گیج برای اندازه گیری ضخامت ورق پلکسی گلاس مفید است.

در حالی که ضخامت ورق پلکسی گلاس تنها عامل تعیین کننده کیفیت آن نیست، ورق های با کیفیت بالا اغلب ضخامت بیشتری دارند و سختی سطح و قابلیت های مقاومت در برابر خراش را بهبود می بخشند.

 

عبور نور

کیفیت ورق های پلکسی گلاس با توجه به میزان نوری که می تواند از آنها عبور کند و رنگ آنها تعیین می شود. هنگامی که نور سفید به ورق های پلکسی گلاس با کیفیت پایین برخورد می کند، پرتو شکسته ممکن است زرد یا آبی باشد. در مقابل، ورق های پلکسی گلاس با کیفیت بالا دارای یک پرتو منکسری است که به رنگ سفید خالص است و از ضریب عبور برتر نسبت به ورق های پلکسی گلاس با کیفیت پایین برخوردار است.

  اگر می خواهید بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشید، به دنبال یک ورق پلکسی گلاس با پرتوی شکسته از نور سفید درخشان باشید. علاوه بر این، تولید کنندگان ورق پلکسی گلاس امارات متحده عربی می توانند نمونه ها و محصولات تکمیل شده را ارائه دهند تا بتوانید چندین محصول را در کنار یکدیگر ارزیابی کنید.

 

مقایسه کیفیت

اگرچه منابع متعددی برای ورق های پلکسی گلاس در ایران  وجود دارد، ارزیابی کیفیت قبل از انتخاب مهم است. می توانید کیفیت ورق های پلکسی گلاس مختلف را با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند رنگ، سختی سطح و مقاومت در برابر خراش ارزیابی کنید.

شما می توانید با درخواست نمونه و محصولات تکمیل شده از تولید کنندگان ورق های پلکسی گلاس که مجاز به انجام این کار هستند و می توانند هر دو را در اختیار شما قرار دهند، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

 

تست حرارت

ورق های پلکسی گلاس با کیفیت بالا تست حرارت را پشت سر می گذارند زیرا می توانند از چسب های چسبنده خود جدا شوند. برای ارزیابی کیفیت ورق پلکسی گلاس، می توانید آن را در فرآیند پخت قرار دهید. ورق های پلکسی گلاس با کیفیت پایین مستعد خراشیدگی و شکستن آسان هستند و سازگاری آنها با رنگ و جوهر محدود و طول عمر کوتاهی دارد.

تصمیم برای خرید ورق های پلکسی گلاس ممکن است دشوار باشد. با این حال، با در نظر گرفتن ضخامت، عبور نور، مقایسه کیفیت و تست های حرارتی، می توانید تصمیم هوشمندانه تری بگیرید.

تابش شاپ یک وارد کننده ورق پلکسی گلاس در ایران است که می تواند ورق های پلکسی گلاس با کیفیت بالا را ارائه دهد که در برابر ضربه مقاوم هستند، در برابر آب و هوا و اشعه ماوراء بنفش مقاوم و شفاف هستند. ورق های پلکسی گلاس در صورت مراقبت و نگهداری کافی عمر بالقوه ای برای چندین سال دارند که آنها را به یک راه حل مقرون به صرفه برای کاربردهای مختلف تبدیل می کند.

قطب شیمی...
ما را در سایت قطب شیمی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : رسول صادقی rzigorat بازدید : 32 تاريخ : چهارشنبه 1 / 6 / 1402 ساعت: 6:25